Odečty stavů vodoměrů 29.-30.6.2017

Ve dnech 29.-30.6.2017 budou probíhat v obci odečty stavů vodoměrů. Firma Voda CZ Service žádá o zpřístupnění vodoměrů. V jiném případě prosí o o provedení samoodečtů a o nahlášení jejich aktuálního stavu. Více zde.

Obecní úřad – dovolená a úřední hodiny během letních prázdnin

Obecní úřad:
Dovolená:
3.7.-7.7.2017 (úplně zavřeno)
24.7.-4.8.2017 (nebude k dispozici Czech POINT a pokladna)
Změna úředních hodin pana starosty a paní místostarostky během července a srpna:
k dispozici budou pouze v pondělí, ve středu či další dny jen po předchozí dohodě.
Czech POINT a pokladna budou otevřeny standardně v pondělí a ve středu (vyjma dovolené).

Upozornění na přemístění kontejnerů na sklo

Upozorňujeme, že kontejnery na sklo, které stály u Obecního úřadu, byly přemístěny ke staré škole (z boční strany). Důvodem je navýšení počtu kontejnerů na plast, které nám svozová firma dodá v nejbližší době. Děkujeme za pochopení.

Program Dešťovka

V návaznosti na diskuse ohledně dodávek vody pro obec Babice si dovolujeme občany odkázat na dotační program SFŽP Dešťovka, který je určen fyzickým osobám. V tuto chvíli je první vlna dotačních prostředků vyčerpána, Státní fond životního prostředí ale přislíbil otevření dalších kol pro podávání žádostí. Jedním z podpůrných řešení, jak předcházet zvýšené spotřebě vody je sběr vody dešťové a jejího adekvátního využití. Více informací naleznete na webu www.dotacedestovka.cz. Obec Babice je navíc v seznamu prověřených obcí zasažených suchem a je zde možno žádat i o variantu využití srážkové vody pouze na zálivku zahrady. O programu psal i server Novinky.cz, můžete si jej přečíst zde.

 

Informace pro obyvatele – přechodná úprava silničního provozu

Informace pro obyvatele

Z důvodu výstavby chodníku a dešťové kanalizace, která započne tuto sobotu 27.5.2017 stanovil odbor dopravy přechodnou úpravu silničního provozu na hlavní silnici III. třídy ulice Starobabická – viz orientační mapka.
S výstavbou chodníku dojde také k omezení přístupu k vašim nemovitostem. Žádáme vás o trpělivost  a součinnost se zhotovitelem stavby firmou HES Stavební s.r.o.. V případě jakýchkoliv problémů, nejasností, případně více informací se obracejte na stavebně technický dozor pana Ing. Jana Raka na tel. čísle 602 223 258.

Děkuji,
Chadraba Jan, starosta obce