encodedScript:

Vážení spoluobčané,

výběr nových opatření vlády vyhlášených dne 26. 10. 2020 v souvislosti se zamezením šíření Covid-19. 

Od 28. 10. 2020 do 3. 11. 2020 bude zakázáno vycházení od 21.00 h do 4.59 h, s výjimkou cest do zaměstnání, výkonu povolání nebo podnikatelské činnosti, veřejných funkcionářů nebo ústavních činitelů, cest zpět do bydliště, poskytování veřejné hromadné dopravy, služeb pro obyvatele včetně zásobování, neodkladných cest z důvodu ochrany zdraví, života, majetku. Bude možné venčit psy, ale jen do 500 metrů od bydliště.

Nově je zavedeno omezení pro květinářství, kde mohou být od středy v provozovně zároveň jen dva zákazníci. Vláda také upřesnila výjimku pro domácí potřeby, ta se netýká prodejen s nábytkem a podlahovými krytinami. Zákaz nově dostaly sázkové kanceláře.

Home office má být přikázán všude, kde je to možné.

Stále platí omezení pohybu přes den, výjimkou jsou cesty do práce, za nejbližšími příbuznými, nezbytný nákup potravin, léků, hygienických potřeb, krmiv pro zvířata, pohonných hmot či zajištění nezbytných služeb.

Omezují se následující činnosti od 28. 10. 2020 do 3. 11. 2020:
Maloobchodní prodej zakázán v neděli, v pracovní dny a sobotu od 20.00 h do 5.00 h, výjimky jsou například pro čerpací stanice, lékárny, vlaková nádraží, letiště.
Zákaz prodeje na tržnicích, mimo prodej ovoce a zeleniny, mléka a výrobku z něj, masa a výrobků z něj, vajec, medu a výrobků z medu, to vše za předpokladu zákazu konzumace na místě, zachování odstupů mezi stánky alespoň 2 metry a na ploše 400 m² nesmí být více než 20 lidí.

Jan Chadraba
starosta obce

Cookie Consent with Real Cookie Banner