Uzavření silnice na Březí

Z důvodu hrozby pádu stromu do vozovky, je od včerejšího večera uzavřena silnice mezi Babicemi a Březí. Je možné, že uzavření potrvá i několik dní než Lesy ČR nebezpečné stromy odstraní.

Vítání občánků 2020

Vítání občánků 2020 – koná se 20.3.2020 od 15 hod v divadle školy Open Gate. Prosíme rodiče dětí narozených od 1.1.2019 do 31.12.2019, aby se v případě zájmu o účast přihlásili na obecním úřadě nejpozději do 28.2.2020. Děkujeme.

Pozvánka na celodenní akci ZABEZPEČTE SE!

S ohledem na aktuální bezpečnostní situaci a reakce na sérii vloupání v okolí Jesenice a Říčan bychom Vás rádi pozvali na akci ZABEZPEČTE SE!, která se koná 6.2.2020 na zámku Štiřín u Velkých Popovic pod záštitou Cechu mechanických zámkových systémů – CMZS, společně s MVČR a PČR.
Více v přiložené pozvánce.

Petice k zajištění bezpečnosti v obcích

Obec Babice podpořila Jesenickou výzvu adresovanou ministru vnitra v souvislosti s bezpečnostní situací v našem regionu. Tuto výzvu podpořilo 55 starostů z regionu. 

Starostové okolních obcí připravili následně i petici, kterou mohou podpořit občané Středočeského kraje. Tuto petici můžete v případě zájmu podepsat na obecním úřadě a nebo elektronicky zde.