Čipování nádob na odpad

Aktualizace středeční zprávy k čipování popelnic!

V pondělí 19.4. budou pracovníci FCC čipovat černé nádoby na komunální odpad. Prosíme věnujte pozornost následujícímu textu:

 1. Prosíme vás, kteří nemáte své nádoby přímo před domem a vozíte je blíž k hlavní silnici, označte je svým číslem domu. Svozová firma jinak nepozná, která nádoba komu patří a nemůže ji očipovat.
 2. Prosíme neuklízejte nádoby po výsypu dříve, než se ujistíte, že je máte očipované. Čipy neinstalují popeláři, ale jiní pracovníci, jde o časově náročný proces, může trvat celý den, možná i do úterý. Očipovanou nádobu poznáte dle těchto dvou znaků:
  • má na těle vylepený štítek s čárovým kódem a vaší adresou – nutno zkontrolovat, že patří skutečně vám. Absence štítku ještě neznamená, že nádoba nebyla očipována, může se stát, že štítek chybí, i přesto může být nádoba očipována.
  • DŮLEŽITÁ je přítomnost čipu v rukávu okolo horní hrany nádoby, viditelný je ze spodního pohledu, viz obrázek.

 

Nádoby na tříděný odpad jsou již rozváženy pracovníky obce, budou vám během následujících dní doručeny. Jsou již očipované a mají přiřazené štítky. Prosíme, zkontrolujte si u nádob štítek s čárovým kódem, musí na něm být adresa vaší nemovitosti. Pokud na něm máte jinou adresu, kontaktujte nás. 

Svozový kalendář najdete zde. Na homepage pak najdete banner pod hlavním menu, který vždy upozorňuje na nejbližší svozové datum všech druhů odpadu. 

 

 

Tradiční jarní úklidová brigáda 2021

Tradiční jarní úklidová brigáda proběhne v sobotu 24.4.2021, sraz v 9 hod na hřišti. Pracovní rukavice a respirátory s sebou. Občerstvení po práci zajištěno – pivo, limo, párek/klobása 🙂

Výklad projektanta k územnímu plánu obce

Vážení občané,

v pondělí 29.3.2021 od 16 hod proběhne ve Sportovním areálu Babice opakované veřejné projednání územního plánu obce. Zodpovědný projektant územního plánu – Doc. Ing. arch. Ivan Kaplan – pro vás připravil výklad jeho obsahu.

Soubor je ve formátu Microsoft Powerpoint a obsahuje zvukovou stopu. Instrukce jsou uvedeny v samotné prezentaci. Pokud nemáte ve vašem PC program nainstalován, stačí si stáhnout z webu bezplatný freeware PPTX Viewer

Prezentace Babice_opakované VP

Aktualizace – odpadové hospodářství

Aktualizace – odpadové hospodářství

 1. Čipování nádob na komunální odpad (černé), u kterých je uhrazen poplatek na rok 2021, proběhne 19.4.2021 společně se svozem. Čipování bionádob proběhne 15.4.2021.
 2. Od 5.4.2021 začneme svážet odpad v novém režimu, tzn. černé nádoby 1×14 dní (1×28 dní) a nádoby na tříděný odpad 1x za 28 dní. Na webovou stránku je umístěn svozový kalendář, pracujeme ještě na aplikaci pro homepage. K poslednímu týdennímu svozu černých nádob dojde 5.4.2021, od tohoto data už pouze každý SUDÝ týden. Neočipované nádoby nebudou vyvezeny.
 3. Nádoby na tříděný odpad vám budou postupně doručovány pracovníky obce během dubna, budeme se snažit je rozvézt co nejrychleji to půjde. Do konce dubna zůstanou na sběrných stanovištích velké kontejnery na plast i papír.
 4. BIO odpad – svoz nádob od domu započne 1.4.2021 a bude probíhat každý lichý čtvrtek. Opět umožníme občanům a chatařům bezplatné umístění bio odpadu do obecního kontejneru, více informací najdete ZDE.
 5. Chatařské kontejnery – v oblasti Hujara bude nově kontejner umístěn u vstupu do lesa u lávky na konci ulice Na Hujaru a bude střežen fotopastí. V oblasti Černá hora budou nádoby umístěny stejně jako loni, na křižovatce ulic Černohorská a Osadní. Budou uzamčeny s přístupem pouze pro chataře (klíče k nim budou dodány do schránek).

DŮLEŽITÉ: Prosíme zkontrolujte si po očipování všech nádob, zda nalepený štítek s čárovým kódem na nádobě nese správné přiřazení k vaší nemovitosti a velikosti nádoby. Pokud by tomu tak nebylo, kontaktujte nás.