encodedScript:

Sdílená doprava Citya je zpět v Babicích!

Máme radost, že se do Babic opět vrací sdílená rodinná doprava Citya. V minulém roce jste měli šanci si ji vyzkoušet zdarma. Vzhledem k pozitivním ohlasům v Babicích sdílená doprava Citya pokračuje.

Cestu sdíleným vozidlem si objednáte jednoduše přes aplikaci Citya, která je dostupná na App Store i Google Play (https://www.citya.io/). Po zadání cílové destinace pro vás algoritmus vyhledá tu nejlepší trasu. Pak už stačí jen dojít na virtuální zastávku – nedaleké místo, na které vás dovede navigace v aplikaci. Pohodlně Vás dopraví jen pár kroků od vašeho cíle, případně od místa přestupu – třeba u nádraží. Pohodlným minivanem můžete poslat i děti do/ze školy, ZUŠ, nebo na odpolední kroužky či letní příměstské tábory nebo na koupaliště, stejně jako prarodiče k lékaři. Profesionální a milý řidič se postará o naprostou bezpečnost. Citya odveze i maminky s kočárky, kterým zrovna ujel autobus, anebo byl již obsazený jiným kočárkem.

Citya vás doveze momentálně kamkoliv v rámci katastrů Babic, Tehova, Světic, Říčan a Tehovce. Obce se finančně podílí na jejím provozu, podobně jako na provozu PID. Myšlenka spočívá v tom, že sdílená doprava na vyžádání může být ekonomičtější a ekologičtější než pravidelné, nicméně často nevyužité spoje velkými autobusy. 

Citya jezdí každý všední den od 8:30 do 20:30.

Noví uživatelé získají jízdu zdarma. Ceny za další jízdy se nejčastěji pohybují mezi 40-50 Kč za jednu jízdu. Vždy záleží na ujeté vzdálenosti. Objednávají se sedadla, pokud chcete jet v páru, tak objednáte 2 sedadla, cena za každé další sedadlo je nižší o 80 %. Částka se zobrazí v aplikaci vždy předtím, než jízdu objednáte (případně lze jízdu bezplatně zrušit). Platba je možná pouze bezhotovostně (z účtu se strhne až po faktickém nástupu do vozidla). Senioři nad 75 let a ZTP mají jízdy zdarma. Jízdy si můžete i předobjednat až na 24 hodin dopředu.

Přejeme vám příjemné jízdy.

Nadační fond NEVZDÁME TO

Vážení spoluobčané,

dovolujeme si vám představit nadační fond “Nevdáme to”, který založila babická občanka paní Hurajtová společně se dvěmi dalšími maminkami. Jedná se o pomoc dětem s těžkým autismem. Paní Hurajtovou osobně známe, v minulosti jsme její rodinu nejen podpořili, podílela se velmi aktivně i na rozjezdu projektu Sociálního plánování Říčanska. Proto víme, s jak vážnými problémy a nedostatkem financí se sociální podpora v této oblasti nachází. Věříme, že tento fond ví velmi dobře, kde je pomoc nejvíce potřeba a tímto prosíme i o vaší podporu.  

www.nfnevzdameto.cz
www.facebook.com
www.instagram.com

Souhlas se soubory cookie pomocí Real Cookie Banneru