encodedScript:

Máme radost, že se do Babic opět vrací sdílená rodinná doprava Citya. V minulém roce jste měli šanci si ji vyzkoušet zdarma. Vzhledem k pozitivním ohlasům v Babicích sdílená doprava Citya pokračuje.

Cestu sdíleným vozidlem si objednáte jednoduše přes aplikaci Citya, která je dostupná na App Store i Google Play (https://www.citya.io/). Po zadání cílové destinace pro vás algoritmus vyhledá tu nejlepší trasu. Pak už stačí jen dojít na virtuální zastávku – nedaleké místo, na které vás dovede navigace v aplikaci. Pohodlně Vás dopraví jen pár kroků od vašeho cíle, případně od místa přestupu – třeba u nádraží. Pohodlným minivanem můžete poslat i děti do/ze školy, ZUŠ, nebo na odpolední kroužky či letní příměstské tábory nebo na koupaliště, stejně jako prarodiče k lékaři. Profesionální a milý řidič se postará o naprostou bezpečnost. Citya odveze i maminky s kočárky, kterým zrovna ujel autobus, anebo byl již obsazený jiným kočárkem.

Citya vás doveze momentálně kamkoliv v rámci katastrů Babic, Tehova, Světic, Říčan a Tehovce. Obce se finančně podílí na jejím provozu, podobně jako na provozu PID. Myšlenka spočívá v tom, že sdílená doprava na vyžádání může být ekonomičtější a ekologičtější než pravidelné, nicméně často nevyužité spoje velkými autobusy. 

Citya jezdí každý všední den od 8:30 do 20:30.

Noví uživatelé získají jízdu zdarma. Ceny za další jízdy se nejčastěji pohybují mezi 40-50 Kč za jednu jízdu. Vždy záleží na ujeté vzdálenosti. Objednávají se sedadla, pokud chcete jet v páru, tak objednáte 2 sedadla, cena za každé další sedadlo je nižší o 80 %. Částka se zobrazí v aplikaci vždy předtím, než jízdu objednáte (případně lze jízdu bezplatně zrušit). Platba je možná pouze bezhotovostně (z účtu se strhne až po faktickém nástupu do vozidla). Senioři nad 75 let a ZTP mají jízdy zdarma. Jízdy si můžete i předobjednat až na 24 hodin dopředu.

Přejeme vám příjemné jízdy.

Souhlas se soubory cookie pomocí Real Cookie Banneru