encodedScript:
1. září 2021 je dnem, na který jsem neskutečně hrdý. Dnem, kdy se přepsala historie naší obce. Dnem, kdy se v Babicích po 34 letech znovu otevřela pro prvňáčky naší obce základní škola. Dnes je ten den, kdy jsme přivítali ve zrekonstruované budově „Staré školy“ prvních 13 prvňáčků. Mám opravdu ohromnou radost, že po tolika letech jednání s okolními obcemi o problematice a vyřešení nedostačujících kapacit ve školství, které nikam nevedlo, se před dvěma lety babické zastupitelstvo rozhodlo jít jediným správným směrem, a to vytvořit podmínky pro vzdělávání v naší obci. Velké díky, zastupitelé.
Poděkování patří také zastupitelům Mukařova, řediteli ZŠ Mukařov za vstřícnost a trpělivost, panu Vokáčovi, panu Rakovi, panu Slavatovi a týmu našeho úřadu. Věřili jsme, že vše dopadne dobře. I když to do poslední chvíle tak nevypadalo a kolaudační souhlas byl udělen teprve před několika dny. Bylo to náročné období, které ještě k tomu zhoršovala epidemiologická situace, období plné nervů a stresu. Ale výsledek za to opravdu stojí. Jsem hrdý a šťastný, že jsem dnes mohl stát před prvními prvňáčky a zahájit tak výuku v naší staré a přitom nové škole. V naší obci Babice.
Níže na fotografiích vidíte paní Bartákovou a pana Hlavničku. Tito dva byli posledními, kteří navštěvovali starou školu před jejím uzavřením roku 1987. A dnes jsou jejich děti našimi prvními prvňáčky. Historie babické školy může pokračovat.
 
Jan Chadraba
starosta obce
 
 
 
 
 
 
 
 
Souhlas se soubory cookie pomocí Real Cookie Banneru