Dne 26. 11. 2017 se od 16:30 konalo již tradiční Vánoční setkání na návsi. Zahájeno bylo vystoupením dobrovolníků a dětí z MŠ Babice, kteří svým hereckým uměním a zpěvem vykouzlili nádherný živý betlém. Na závěr vystoupení byl starostou obce rozsvícen vánoční strom. Poté se návštěvníci přesunuli ke stánkům se svařákem pro dospělé a horkým jablíčkem pro děti, připravené byly také vánoční bramborové placky, kandované hrušky a nechyběly ani gastronomické soutěže. Letos se utkali soutěžící ve dvou kategoriích – první soutěž byla o nejlepší bramborový salát a druhá o nejlepší štrúdl. Jejich kuchařské umění hodnotili samotní návštěvníci a odměnu získali vždy 3 nejlepší pochutiny v každé kategorii.

Ve stánku bylo možné věnovat také příspěvek do kasičky na konto Dobrého anděla (projekt Dobrý anděl je systém, pomocí kterého může nesčetně mnoho dárců přispět rodinám s dětmi, které se vlivem onkologického či jiného závažného onemocnění dostaly do finanční tísně). Letos se vybrala částka 6 403 Kč. Děkujeme všem, kdo přispěli.

A na závěr poděkování těm, kteří se na vánočním setkání podíleli – Kulturně sportovní výbor, celá MŠ Dráček Babice, Hasiči, Spolek Babický drak, zastupitelé a všichni dobrovolníci. Poděkování patří i soutěžícím a hlavně všem, kteří přišli.

Přejeme Vám ještě jednou klidné prožití Vánočních svátků a do nového roku pevné zdraví, štěstí, lásku a spokojenost.

 

Cookie Consent with Real Cookie Banner